+420 774 888 747 info@petrmisek.net
Mohlo by vás zajímat.. Jak fotky vznikají, co používám k práci? Pár tipů, jak ovládat zrcadlovku.
JAK FOTIT ZRCADLOVKOU
Zrcadlo, zrcadlo, řekni, jak lépe fotit? Odpověď na tuto otázku zní: využijte možností, které zrcadlovka nabízí! V podstatě každý článek tohoto webu přináší svou část odpovědi. C článku Jak fotit zrcadlovkou se proto zaměřím na parametry, které lze na zrcadlovce nastavit a tím rozšířit technické i kreativní možnosti fotografování. Zapomeňte proto na automatiku a pojďte prozkoumat ty nejdůležitější funkce!

Pokračování článku zde: https://www.jaknafoceni.cz/15/jak-fotit-zrcadlovkou/

Jaké rozlišení dpi potřebujete pro tisk?
Jaké rozlišení dpi potřebujete pro tisk
Doby, kdy výrobci fotoaparátů vedli megapixelové války, pominula. I to nejmenší rozlišení, se kterým se běžně setkáte u nových fotoaparátů, stačí na tisk poměrně velkých fotografií. Podívejte se, jak to tedy je s rozlišením v MPx a co tento údaj znamená pro tisk. A proč je důležité sledovat rozlišení v dpi.

Pokračování článku zde: https://www.milujemefotografii.cz/jake-rozliseni-je-nutne-pro-tisk

Jak připravit data k tisku? Přečtěte si, pokud mi pošlete své fotografie.
JAKÝ PROSTOR VYBRAT: sRGB NEBO ADOBE RGB
Dnes se podíváme na další oblíbené dilema: jaký barevný prostor použít? Adobe RGB nebo sRGB? Bezpochyby kontroverzní téma, kde se názory diametrálně rozcházejí. Přitom odpověď je velice prostá, zeptáme-li se správně! Správná otázka totiž nezní “Proč sRGB nebo Adobe RGB?” ale: “Kdy sRGB a kdy Adobe RGB?“

Pokračování článku zde: https://www.megapixel.cz/jaky-prostor-vybrat-srgb-nebo-adobe-rgb